Kategorie
norwegia

wolę blaszaną budę niż Tadż Mahal – Gregory David Roberts „Shantaram” – krótka recenzja

Czytałem dawno temu wywiad. Nie pamiętam z niego zbyt wiele. Tylko kilka zdań, momentów, historii… Poza tym tak jakby zapomniany. W minione wakacje ktoś jednak przypomniał.
– A czytałeś może „Shantaram”?
W pierwszym momencie nie kojarzyłem. Lekki zarys fabuły i już wiedziałem. Tylko było to na tyle dawno temu, że autorowi do końca książki było jeszcze daleko. Ot gość uciekł sobie z australijskiego więzienia, by po chwili wylądować w indyjskich slamsach. To tak pokrótce.

Później, gdy na okładce czytałem całkiem dobrze napisaną rekomendację Marcina Mellera już wiedziałem, że lista „do przeczytania” powiększa się o kolejną pozycje. Jeszcze wtedy nie wiedziałem, że książka będzie aż tak dobra.

Książka ukazująca Indie oraz ludzi z momentami ich ciemniejszym obliczem. A tam taka ilość absurdalnych historii. Niekiedy śmiesznych. Częściej jednak dosyć strasznych. A także wzruszających. I totalnie szczerych.. Po czytaniu których od razu chcemy chociaż na chwilę tam zajrzeć. Chcemy poznać ten kraj. Tę kulturę. Ten świat…

Nie będę pisał że to najlepsza książka jaką czytałem w życiu, ale z pewnością dla mnie już zawsze będzie w czołówce. Polecam!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.